Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı, su borusunun delinmesi veya çatlaması nedeniyle su sızıntısının olması durumudur. Bu durumlar genellikle tatsız ve yorucu süreçlerdir. Yakın zamana kadar su kaçağı tespiti için evin birçok yeri kırılıp dökülür ve su kaçağının nereden kaynaklandığı tespit edilmeye çalışılırdı. Ancak artık gelişen teknoloji sayesinde, aletler ile su kaçağı olup olmadığı kontrol edilebiliyor.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Genellikle, su kaçağı gözle görülür bir yerde değilse ilk önce su faturalarından anlaşılır. Bu durumda, şu şekilde net olarak emin olabilirsiniz; tüm su vanalarınızı kapatın ve su sayacınızı kontrol edin, şayet dönmeye devam ediyorsa sizin tesisatınıza bağlı bir su kaçağı var demektir. Kombinizin basıncının da durduk yere azalma oluyor ve siz kombiye su bastıkça basınç düşmeye devam ediyorsa kalorifer tesisatınızda yüksek ihtimalle su kaçağı olduğu anlamına gelir. Bu durumu fark ettiğinizde kombinize su basmayı durdurmalısınız aksi durumda komşunuzun tavanından su akmasına neden olabilir ve tavanın kabarmasına yol açabilirsiniz.

Su Kaçaklarını Uzmanları İle Çözmek

Su kaçağı tespiti Ankara ilinde tarafımızdan kolayca yapılır ve tüm şikâyetleriniz giderilir. Firmamız, uzman ve tecrübeli ekibimiz sayesinde su kaçağı tespiti Çayyolu bölgesinde en özenle hizmet alabileceğiniz firmadır. Ayrıca kullanılan cihazlar sayesinde sızıntının noktasının doğru tespiti yapılabilir. Bu durum, sizi birçok masraftan kurtaracağı için hem maddi hem de manevi olarak avantajlı durumda olacaksınız.

Su kaçağı tespiti Çayyolu bölgesinde hizmet veren firmamız tarafından en son teknoloji ile bu taramalar yapılır ve hizmetler verilir. Ayrıca atık su boru kaçağını kontrol etmek için özel üretilmiş kameralı cihazlar mevcuttur. Bu cihazlar ile atık su giderlerinin içerisi görüntülenir ve su sızıntısının olduğu yer tespit edilir. Su kaçağı tespiti Ankara ilinde birçok firma tarafından verilmektedir. Ancak Su kaçağı tespiti Çayyolu bölgesinde hizmet veren firmamız Su kaçağı tespiti Ankara ilinde hizmet veren en tecrübeli ve güçlü firmadır. En önemlisi sizin fark edemediğiniz durumlarda da su kaçakları olabilir, böyle durumlarda devreye özel kameralı cihazlar girer ve hiç bir yıkım döküm işlemi olmadan su kaçağı varsa tespit eder.