Çankaya Tesisat Firması

Çankaya Tesisat Firması çankayada tesisat işleri yapmaktayız Firmamız Su kaçağı Tespiti , Doğalgaz Kaçağı, Doğalgaz Projesi, Sıhhi Tesisat, Petek Temizleme, Klozet Arızaları, Gider Tıkanıklığı,Musluk Arızaları, Batarya Arızaları konusunda da Ankara’nın Tüm ilçelerinde hizmet vermekteyiz…

 

Ankara Su Tesisatçı

Sıhhi tesisatlar neden yenilenmelidir?

Bu haberimizde sizlere sıhhi tesisat  neden yenilenmelidir sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız. Yapıların bir çoğunda kullanılan galvanizli su borularından oluşan su tesisatları birçok etkene bağlı olarak yıpranma ve aşınma dolayısyla eskimekte ve su kaçağına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra zamanla borularınızın içi pas tutacak ve suyun tadının bozulmasına sebep olacaktır. Borular aşınma ve yıpranma haricinde kullanım kaynaklı olarakda değilenebilmekte ve ilk anda fark edilmeyebilmektedir. Duvar içi su tesisatında oluşan kaçaklar bulunduğu yere akabildiği gibi duvar içindeki tuğlalar ile farklı odalara alt ve yan dairelerede akabilir. Bir su kaçağı komşularınız ile aranızın açılmasına kadar giden manevi sorunlara yol açabilir, ayrıca karşılaşacağınız maddi zarar akan suyun miktarına bağlı olarak artış gösterecektir.

Bu tür problemle karşılaşmadan önce işinde tecrübeli su tesisatı ustası tesisatlarınızı kontrol ettirmeli ve kaçak oluşmadan eskimiş tesisatlarınızın yenilenmesi sağlanmalıdır. Çelik Tesisat faaliyet gösterdiği Çayyolu Tesisat bölgesinde ve Ankara’nın tüm bölgelerine servis hizmeti sunmaktadır.

Keşif yaptırmak ve fiyat almak için bizi arayınız.

Çayyolu Tesisatçı

Tesisatçı Ne İş Yapar?

Tesisatçı Nedir?

Tesisatçı, binaların pis ve temiz su, doğalgaz, ısıtma sistemlerini kuran belirli aralıklarla bakımlarını yapan ve ihtiyaç olduğunda onarımını üstlenen kişidir.

Tesisatçı Ne İş Yapar?

Tesisatçı su veya ısıtma adı altındaki sistemleri inceler ve ihtiyaçları belirler. Boru sistemini binaya entegre etmek için gerekli olan boru yollarını açar. Boruları binanın şekline  göre keser, büker veya birbirine ekler. Hidrofor tesisatını, pompa bağlantılarını yapar ve çalışır hale getirir. Bu sistemlerde oluşan arızalara çözüm getirir.

 

**Doğalgaz ve Sıhhi Tesisat işleriniz için lütfen buraya tıklayınız.**

 

Ankara Petek Temizleme

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek Temizleme Nasıl Yapılır? – sorusuna bu yazımızda hep birlikte yanıt arayacağız.

Petekler günümüzde bina içi ısınmayı sağlayıp yaşam kalitesini arttıran en önemli sistemlerden biridir. Isı verimini arttırmak ve enerji tasarrufu sağlamak adına petek temizleme işlemi oldukça önemlidir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle kombi kapatılmalıdır. Su tahliye vanalarını açarak peteklerdeki suyun dışarı çıkarılması sağlanmalıdır. Boşaltma işlemi bittikten sonra kombinin 2 adet giriş vanasını anahtar ile açılmalıdır. İçerisindeki süzgeçler çıkarılıp çamaşır suyu içine atılarak bekletilmelidir. Peteklerdeki radyatör vanalarının altı da üstü de kapatılmalıdır. Daha sonra petek yerinden çıkartılmalıdır. Petek balkon ya da küvete dikkatle taşınmalıdır. Yüksek tazyikli bir hortum yardımıyla petek iyice temizlenmelidir. Temizlik işleminden sonra az önce bahsedilen işlemlerin sırasıyla tersi uygulanır. Çıkarılmış süzgeçler de yerine takılmalıdır. 1,5 veya 2 bar oranında su eklenmelidir.

Bu zahmetli işlemleri kendinizin yapması yerine teknolojik araçlarla, uzman kadrosuyla daha hızlı ve kesin bir çözümle firmamız tarafından yapılmasını isterseniz buradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Doğalgaz Acil

Doğalgaz Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Doğalgaz Kaçağı Belirtileri nelerdir, nasıl anlaşılır ve ne yapılmalıdır gibi konularda aklınızda soru işaretleri var ise bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Doğalgaz Kaçağı Belirtileri

Doğalgaz normal şartlarda kokusuz bir gazdır ve kaçak hiçbir şekilde anlaşılmamaktadır. Fakat doğalgaz kaçakları olabileceği düşünülerek içine bir koku daha eklenmiştir. Oldukça rahatsız edici bir koku olan bu koku halk arasında “çürük sarımsak, yumurta” kokusuna benzetilmektedir.

Doğalgaz Kaçağı Belirtilerinden Şüphelendiğimiz Anda Ne Yapmalıyız?

  • İlk önce mekanı havalandırmalıyız.
  • Hiç bir elektrik sistemine dokunmamalıyız. Kapalıysa kapalı, açıksa açık kalmalıdır. Elektrik düğmeleri de dahil.
  • Kapı zili kullanılmamalıdır.
  • Telefon konuşması yapılmamalıdır.
  • Mekandan uzaklaşılınca 187 DOĞAL GAZ ACİL hattı aranmalıdır.

**Doğalgaz Tesisatı için buradan bize ulaşabilirsiniz.**