Ankara Petek Temizleme

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek Temizleme Nasıl Yapılır? – sorusuna bu yazımızda hep birlikte yanıt arayacağız.

Petekler günümüzde bina içi ısınmayı sağlayıp yaşam kalitesini arttıran en önemli sistemlerden biridir. Isı verimini arttırmak ve enerji tasarrufu sağlamak adına petek temizleme işlemi oldukça önemlidir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle kombi kapatılmalıdır. Su tahliye vanalarını açarak peteklerdeki suyun dışarı çıkarılması sağlanmalıdır. Boşaltma işlemi bittikten sonra kombinin 2 adet giriş vanasını anahtar ile açılmalıdır. İçerisindeki süzgeçler çıkarılıp çamaşır suyu içine atılarak bekletilmelidir. Peteklerdeki radyatör vanalarının altı da üstü de kapatılmalıdır. Daha sonra petek yerinden çıkartılmalıdır. Petek balkon ya da küvete dikkatle taşınmalıdır. Yüksek tazyikli bir hortum yardımıyla petek iyice temizlenmelidir. Temizlik işleminden sonra az önce bahsedilen işlemlerin sırasıyla tersi uygulanır. Çıkarılmış süzgeçler de yerine takılmalıdır. 1,5 veya 2 bar oranında su eklenmelidir.

Bu zahmetli işlemleri kendinizin yapması yerine teknolojik araçlarla, uzman kadrosuyla daha hızlı ve kesin bir çözümle firmamız tarafından yapılmasını isterseniz buradan bizlere ulaşabilirsiniz.