Akyurt Tesisatçı

Akyurt Tesisatçı Firmamız Su kaçağı Tespiti , Doğalgaz Kaçağı, Doğalgaz Projesi, Sıhhi Tesisat, Petek Temizleme, Klozet Arızaları, Gider Tıkanıklığı,Musluk Arızaları, Batarya Arızaları konusunda Ankara’nın Çayyolu ilçesinde hizmet vermektedir.

Çankaya Tesisatçı

Çankaya Tesisatçı Firmamız Su kaçağı Tespiti , Doğalgaz Kaçağı, Doğalgaz Projesi, Sıhhi Tesisat, Petek Temizleme, Klozet Arızaları, Gider Tıkanıklığı,Musluk Arızaları, Batarya Arızaları konusunda Ankara’nın Çankaya ilçesinde hizmet vermektedir.

Çayyolu Tesisatçı

Tesisatçı Ne İş Yapar?

Tesisatçı Nedir?

Tesisatçı, binaların pis ve temiz su, doğalgaz, ısıtma sistemlerini kuran belirli aralıklarla bakımlarını yapan ve ihtiyaç olduğunda onarımını üstlenen kişidir.

Tesisatçı Ne İş Yapar?

Tesisatçı su veya ısıtma adı altındaki sistemleri inceler ve ihtiyaçları belirler. Boru sistemini binaya entegre etmek için gerekli olan boru yollarını açar. Boruları binanın şekline  göre keser, büker veya birbirine ekler. Hidrofor tesisatını, pompa bağlantılarını yapar ve çalışır hale getirir. Bu sistemlerde oluşan arızalara çözüm getirir.

 

**Doğalgaz ve Sıhhi Tesisat işleriniz için lütfen buraya tıklayınız.**

 

Ankara Petek Temizleme

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek Temizleme Nasıl Yapılır? – sorusuna bu yazımızda hep birlikte yanıt arayacağız.

Petekler günümüzde bina içi ısınmayı sağlayıp yaşam kalitesini arttıran en önemli sistemlerden biridir. Isı verimini arttırmak ve enerji tasarrufu sağlamak adına petek temizleme işlemi oldukça önemlidir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle kombi kapatılmalıdır. Su tahliye vanalarını açarak peteklerdeki suyun dışarı çıkarılması sağlanmalıdır. Boşaltma işlemi bittikten sonra kombinin 2 adet giriş vanasını anahtar ile açılmalıdır. İçerisindeki süzgeçler çıkarılıp çamaşır suyu içine atılarak bekletilmelidir. Peteklerdeki radyatör vanalarının altı da üstü de kapatılmalıdır. Daha sonra petek yerinden çıkartılmalıdır. Petek balkon ya da küvete dikkatle taşınmalıdır. Yüksek tazyikli bir hortum yardımıyla petek iyice temizlenmelidir. Temizlik işleminden sonra az önce bahsedilen işlemlerin sırasıyla tersi uygulanır. Çıkarılmış süzgeçler de yerine takılmalıdır. 1,5 veya 2 bar oranında su eklenmelidir.

Bu zahmetli işlemleri kendinizin yapması yerine teknolojik araçlarla, uzman kadrosuyla daha hızlı ve kesin bir çözümle firmamız tarafından yapılmasını isterseniz buradan bizlere ulaşabilirsiniz.